AKTUALNOŚCI
    O NAS
    WŁADZE SIT
    STATUT SIT
    FITCE
    KONFERENCJE
    !!! KONKURSY !!!
    !!! GALERIA !!!
    ODZNACZENIA HONOROWE
    OPINIE
    OFERTY/SZKOLENIA
    OCENY INNOWACYJNOŚCI
    PRZYDATNE ADRESY
    HISTORIA TELEKOMUNIKACJI
    AKADEMIA
    KONTAKT


    
|    FITCE Congresses    |    IFIP Networking 2019   |    FITCE Forum ...   |    Materiały dla członków SIT   |


AKTUALNOŚCI:

V Konferencja „Inteligentna Energetyka” – Standardy łączności bezprzewodowej dla energetyki

 

 

 

www.inteligentnaenergetyka.pl/konferencje/o-5-konferencji

Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji objęło Patronatem Instytucjonalnym V Konferencję „Inteligentna Energetyka” – Standardy łączności bezprzewodowej dla energetyki (21 marca 2019 r., Warszawa). Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego zostanie poruszona kwestia standardów łączności bezprzewodowej (m.in. NB-IoT, LTE Cat M1, LoRa, SigFox, LTE 450 MHz) oraz wykorzystania ich w energetyce (energia elektryczna, gaz, ciepło, woda).

Zarząd Główny SIT    
2019-02-26          

KONFERENCJA PLNOG


Kolejna już 22 sieciowa konferencja PLNOG odbędzie się 11-12 marca w warszawskim centrum konferencyjnym MsMermaid. SIT jest Partnerem konferencji https://plnog.pl/2019-2/warszawa/

Uczestnikami konferencji są zarówno dostawcy internetowi oraz telekomunikacyjni, jak również przedstawiciele międzynarodowych organizacji i korporacji, które korzystają z ich usług. PLNOG to forum wymiany informacji dla tych, którzy tworzą i rozwijają infrastrukturę telekomunikacyjną oraz analizują i nadzorują rozwój sieci w naszym kraju.

Nie zabraknie praktycznych tematów z zakresu SDN, IoT, routingu i BGP, jak również Community Cornera, w którym będziemy dyskutować na tematy polskiej teleinformatyki. Ponadto zdecydowanie nie można przegapić debaty w stylu oksfordzkim, której uczestnicy będą zespołowo bronić lub obalać tezę: “Chmura jest skuteczniejsza niż własna serwerownia”.

Jak co roku PLNOG zapowiada się nie tylko jako konferencja, ale jako wydarzenie branżowe, które firmy telekomunikacyjne mają na stałe wpisane w swój kalendarz.

Specjalnie dla członków Stowarzyszenia przygotowano kod promocyjny, który uprawnia do 20% zniżki - wystarczy podczas rejestracji podać kod - SIT20.

Zarząd Główny SIT    
2019-02-13          

Konferencja PLNOG21   1-2 października 2018 Hotel Galaxy w Krakowie

1-2 października zapraszamy do Krakowa na PLNOG21,  forum wymiany informacji dla tych, którzy tworzą i rozwijają infrastrukturę telekomunikacyjną oraz analizują i nadzorują rozwój sieci w Polsce. Nie zabraknie praktycznych tematów z zakresu SDN, IoT, routingu i BGP, jak również Community Cornera oraz dyskusji na temat polskiej teleinformatyki.

Specjalnie dla członków SIT organizator przygotował kod promocyjny, który uprawnia do 20% zniżki ( podczas rejestracji należy podać kod „SIT”).

Więcej informacji o PLNOG21 można znaleźć na stronie konferencji plnog.pl

Zarząd Główny SIT    
2019-02-13          

STANOWISKO STOWARZYSZENIA INŻYNIERÓW TELEKOMUNIKACJI dotyczące ochrony środowiska przed polami elektromagnetycznymi (PEM).

W związku z toczącymi się konsultacjami i dyskusjami dotyczącymi rozwoju sieci LTE w kontekście związanym z emisją pola elektromagnetycznego (PEM) STOWARZYSZENIE INŻYNIERÓW TELEKOMUNIKACJI w celu wsparcia wypracowania optymalnych decyzji administracyjnych przez uprawnione jednostki opracowało stanowisko obrazujące stan wiedzy w tym zakresie.

Stanowisko to zaprezentowano w związku z konsultacjami społecznymi dotyczącymi projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Programu ochrony środowiska przed polami elektromagnetycznymi (PEM) dla Miasta Krakowa na lata 2018 – 2022”.

Zarząd Główny SIT    
2018-08-29          

57th FITCE Congress

57th FITCE Congress, UK 2018 Delivery and Consumption of Digital Media

6-7 September 2018, MediaCityUK, Salford

http://www.engagingwithcommunications.com/events/fitce_congress_2018_home.html

Zarząd Główny SIT    
2018-08-06          

PLNOG17 19-20 marca 2018 Double Tree by Hilton Warszawa, ul. Skalnicowa 21

Konferencja PLNOG od 10 lat napędza i wspiera współpracę pomiędzy przedstawicielami firm teleinformatycznych oraz telekomunikacyjnych.Już po raz dwudziesty eksperci z branży ICT spotkają się na jubileuszowej edycji konferencji PLNOG. Tematami przewodnimi konferencji bedą: SDN, security, edukacja, IoT, routing, Data Center, sesje historyczne, a nawet blockchain i kryptowaluty.

Specjalnie dla członków SIT organizator przygotował kod promocyjny, który uprawnia do 20% zniżki ( podczas rejestracji należy podać kod „SIT”).

Lista firm biorących udział w dwudziestej, jubileuszowej edycji konferencji jest podana w linku:

https://blog.plnog.pl/2018/02/23/cisco-orange-czy-ibm-przedstawiciele-tych-i-wielu-innych-firm-beda-na-plnog20-czesc-1/

Więcej informacji o PLNOG20 można znaleźć na stronie organizatora.

Zarząd Główny SIT    
2018-03-01          

Zbiża się 56-ty Kongress FITCE w Madrycie.

Agenda Kongresu FITCE

Zarząd Główny SIT    
2017-08-04          

Kongres Smart City/EkoZakopane 2017

Informacja z Kongresu Smart City/EkoZakopane 2017, który odbył się w dniach 26-28 czerwca 2017r. w Zakopanem.

Zarząd Główny SIT    
2017-07-07          

FITCE General Assembly - Walne Zgromadzenie FITCE

Coroczne Walne Zgromadzenie FITCE odbędzie się 16 września 2017 r. w Madrycie w ostatnim dniu Kongresu FITCE.

Program do pobrania

Strona www: www.aeit.es/soyteleco/56th-fitce-congress-spain-2017

Zarząd Główny SIT    
2017-03-30          

Handel elektroniczny- Ewolucja i perspektywy

14 marca odbyło się spotkanie członków Koła SIT nr.1 na Uczelni Łazarskiego. Poświęcone one było prezentacji i dyskusji nad książką pt. Handel elektroniczny. Ewolucja i perspektywy autorstwa Ł. .Konopielko; M. .Wołoszyn i J. Wytrębowicz. Książka została wyróżniona nagrodą Prezesa SIT za inspirujący sposób przedstawienia genezy i ewolucji handlu elektronicznego w sieci telekomunikacyjnej w ujęciu globalnym, jak również odniesieniu się do kluczowych zagadnień determinujących dalszy rozwój tej sfery usług. Polecamy lekturę - publikacja jest dostępna bezpłatnie.

Zarząd Główny SIT    
2017-03-29          

KONKURS SIT NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ

TERMIN ZGŁOSZEŃ NA KONKURS ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO KOŃCA LUTEGO 2017 ROKU.

(Mogą być zgłaszane prace obronione od stycznia 2016 do końca lutego 2017 r.)

Zarząd Główny SIT    
2017-02-07          

PLNOG17 06-07 marca 2017 Warszawa hotel Marriott

Już po raz osiemnasty eksperci z branży ICT i IPS spotkają się, żeby porozmawiać o przyszłości telekomunikacji w Polsce i wymienić się doświadczeniami. Motywem przewodnim konferencji są nowoczesne samochody, z których jeden będzie do wygrania przez uczestników! Pojawią się tematy bezpieczeństwa sieci, Data Center i IoT.

Rejestracja na konferencję wciąż trwa. Dla wszystkich członków Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji organizator przygotował specjalną zniżkę uprawniającą do zakupu wejściówki o 15% taniej. Wystarczy podczas rejestracji podać kod “SIT15”.

REJESTRACJA

 

Zarząd Główny SIT    
2017-01-23          

Prof. Andrzej Dobrogowski uhonorowany przez Ministra Administracji i Cyfryzacji

26 września 2016 roku w Gliwicach odbyła się inauguracja Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki. Podczas uroczystości wieloletni dyrektor Instytutu Elektroniki i Telekomunikacji oraz pierwszy dziekan Wydziału  Elektroniki i Telekomunikacji - prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrogowski otrzymał z rąk dr. Andrzeja Dulki - prezesa Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji (SIT) honorową odznakę Zasłużony dla Łączności. Wyróżnienie to zostało przyznane przez Andrzeja Halickiego - Ministra Administracji i Cyfryzacji na wniosek Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji.

 

Wydarzenie to zostało opisane w Przeglądzie Politechniki Poznańskiej.

Zarząd Główny SIT    
2017-01-03          

Życzenia Świąteczne 2016

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku pragniemy wszystkim członkom i sympatykom SIT złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Niech ten szczególny czas będzie magiczny i serdeczny, a chwile spędzone z najbliższymi wyjątkowe i niezapomniane.

Zarząd Główny SIT    
2016-12-19          

Wirtualne Elektrownie, Magazyny Energii i Spółdzielnie Energetyczne

W imieniu Organizatora firmy CBE Polska – zapraszamy na międzynarodowe Seminarium "Wirtualne Elektrownie, Magazyny Energii i Spółdzielnie Energetyczne", które odbędzie się 28 lutego 2017 roku, w Częstochowie.

Więcej informacji na temat seminarium na stronie: www.cbepolska.plZarząd Główny SIT    
2016-11-24          

PLNOG 17

Siedemnasta edycja PLNOG-a odbędzie sie w Krakowie, a motywem przewodnim będą wyścigi samochodowe. Konferencja odbywa się dwa razy w roku i każdorazowo przyciąga około 800 uczestników, a wśród nich dyrektorów, kierowników działów IT, architektów IT, inżynierów oraz administratorów sieci.

Tematy konferencji można znaleźć w  agendzie nadchodzącej edycji PLNOG-a. Aby się zarejestrować, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie konferencji. Specjalnie dla członków SIT organizator przygotował kod promocyjny, który uprawnia do 15% zniżki - wystarczy podczas rejestracji podać kod - media_p.

Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji jest patronem medialnym konferencji

 

 

 

Zarząd Główny SIT    
2016-09-05          

Seminarium "Wirtualne Elektrownie i spółdzielnie energetyczne w Polsce", 29 września 2016 r. w Warszawie.

Zapraszamy do udziału w specjalistycznym seminarium "Wirtualne Elektrownie i spółdzielnie energetyczne w Polsce", które odbędzie się 29 września 2016 r. w Warszawie. Więcej informacji na http://cbepolska.pl/

Zarząd Główny SIT    
2016-08-11          

Wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie telekomunikacji

W dniu 30 czerwca 2016 roku komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu na najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie telekomunikacji. 

Z uwagi na wyrównany poziom w grupie wyróżnionych i nagrodzonych prac znalazło się 6 prac dyplomowych reprezentujących trzy ośrodki akademickie.

Laureatami konkursu Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji na najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie telekomunikacji zostali:

 Prace nagrodzone:

  • Paweł Kosz za pracę pt. „Pomiarowe badania i analiza uwarunkowań propagacyjnych w tunelach”, napisaną pod kierunkiem dra inż. Sławomira Ambroziaka, reprezentującego Politechnikę Gdańską
  • Jakub Kmiecik za pracę pt. „Analiza dokładności lokalizacji pasywnej w środowisku wewnątrz budynków”, napisaną pod kierunkiem dra inż. Pawła Kułakowskiego, reprezentującego Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie
  • Piotr Jurkiewicz za pracę pt. „Implementacja programowego rutera IP realizującego koncepcję FAMTAR”, napisaną pod kierunkiem dra inż. Jerzego Domżała, reprezentującego Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

 Prace wyróżnione dyplomem:

Adam Gontarz za pracę pt. „Aplikacja wspomagająca detekcję i klasyfikację obiektów w systemie inteligentnego monitoringu”, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Andrzeja Dziecha, reprezentującego Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

Piotr Stołowski, Wiktor Woźniak za pracę pt. „Stacja pogodowa z bezprzewodową transmisją danych”, napisaną pod kierunkiem dra hab. inż. Mieczysława Jessa, reprezentującego Politechnikę Poznańską

Albert Przybylski za pracę pt. „Bezpieczeństwo protokołów rutingu zewnętrznego”, napisaną pod kierunkiem dra inż. Mariusza Żala, reprezentującego Politechnikę Poznańską

Serdecznie gratulujemy Laureatom i Promotorom! 


Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 7 września 2016 roku o godzinie 12:00, w siedzibie firmy Alcatel-Lucent mieszczącej się w Warszawie, przy ulicy Rzymowskiego 53, VII piętro, wejście klatką B.

Zarząd Główny SIT    
2016-07-13          

ŚWIATOWY DZIEŃ SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO I TELEKOMUNIKACJI

17 maja jest Światowym Dniem Społeczeństwa Informacyjnego i Telekomunikacji. Hasło obchodów w 2016 roku to

„Przedsiębiorczość w ICT na rzecz zmian społecznych”

Obchody organizowane są przez SEP i PTI, SIT jest partnerem organizatorów. W ramach obchodów jak co roku odbywają się spotkania i konferencje okolicznościowe. W dniu 17 maja odbędzie się w Sali Kolumnowej Sejmu RP XVII Konferencja Okrągłego Stołu - Polska w drodze do Społeczeństwa Informacyjnego „Przedsiębiorczość w ICT na rzecz zmian społecznych”.

Zarząd Główny SIT    
2016-05-16          

VI Smart Communications & Technology Forum

6th Smart Communications forum

"VI Smart Communications & Technology Forum"

16 czerwca 2016 r.w hotelu Warsaw Plaza w Warszawie.

 

"Smart Communications & Technology Forum" to cyklicznie odbywające się w Polsce, doroczne wydarzenie w całości poświęcone tematyce szeroko pojętego smart grids i smart metering. Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z zakresu smart grid i smart metering z wielu krajów, aby wspólnie mogli wymieniać doświadczenia w zakresie najnowszych osiągnięć. Rok rocznie gromadzi ono szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów sektora energetycznego i gazowego, przedstawicieli sektora komunalnego i administracji, dostawców rozwiązań, naukowców, inżynierów, technologów, organizacje branżowe, instytucje finansowe jak również przedstawicieli rządu. Od pierwszej edycji Forum odwiedziło ponad 850 uczestników.

 Więcej informacji o Forum na dedykowanej stronie:

http://cbepolska.pl/pl/vi-smart-communications-ana-technology-forum.html

 

Kontakt z Organizatorem:

 

 CBE POLSKA, tel/fax: +48 22 82 77 123, e-mail: biuro@cbepolska.pl


Zarząd Główny SIT    
2016-04-29          

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce Rządowy proces Legislacyjny został zamieszczony

projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa oraz ich szczególnej ochrony.


ZG SIT uprzejmie prosi o zajęcie stanowiska w powyższej sprawie i nadsyłanie opinii na adres zarzad@sit.org.pl do dnia 15-05-2016 r. Brak odpowiedzi w wyżej wymienionym terminie zostanie uznany za rezygnację z przedstawienia stanowiska.

Zarząd Główny SIT    
2016-04-21          

Ponad 800 osób z branży ICT spotka się w Warszawie 29 marca 2016 r

Zapraszamy do udziału w konferencji PLNOG 16, jednej z największych w kraju, poświęconej ICT, której kolejna edycja odbędzie się w dniach 29 lutego i 1 marca 2016 roku w hotelu Marriott, al. Jerozolimskie 65/79 w Warszawie.

PLNOG to konferencja na temat sieci i skalowalnych rozwiązań, skierowana do operatorów teleinformatycznych, sieci internetowych, telewizji kablowych, dostawców treści i rozwiązań sieciowych, ISP oraz sprzedawców.

W tym roku motywem przewodnim będzie Olimpiada Technologiczna, a program składać się będzie z czterech ścieżek tematycznych, tym razem wzbogaconych o dwie nowe: edukacyjną, oraz zagadnień dotyczących instytucji publicznych.

Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji jest patronem medialnym konferencji.

Specjalna oferta dla członków SIT

Specjalnie dla członków Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji wraz z firmą PROIDEA - organizatorem PLNOG - przygotowano 15% zniżki na uczestnictwo w konferencji. Wystarczy przy rejestracji podać kod rabatowy: sit15_plnog16

Szczegółowe informacje na stronie konferencji http://2016.warszawa.plnog.pl

Zarząd Główny SIT    
2016-02-23          

Aktualności z IEEE

SIT jako członek Europejskiej Federacji Inżynierów Telekomunikacji FITCE jest aktywnym uczestnikiem organizacji IEEE. Zachęcamy do zapoznania sie z kalendarzem konferencji IEEE na www.comsoc.org/conferences

Zarząd Główny SIT    
2015-11-04          

KONSULTACJE PUBLICZNE

projektu rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji zmieniającego rozporządzenie w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczoodbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego.

Warszawa, dnia 20 października 2015 r.

RZECZPOSPOLITA POLSKA

MINISTER ADMINISTRACJI I CYFRYZACJI

DP-WL.0211.34.2015/OZ

Szanowni Państwo,

Stosownie do § 48 ust. 2 pkt 2 uchwały Nr 190 Rady Ministrów z dnia 29 października 2013 r. – Regulamin pracy Rady Ministrów (M. P. poz. 979) uprzejmie informuję, że w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Rządowego Centrum Legislacji, w serwisie Rządowy Proces Legislacyjny, udostępniony został do ponownych konsultacji publicznych i opiniowania projekt rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji zmieniającego rozporządzenie w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczoodbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego. Zwracam się z prośbą o zaopiniowanie ww. projektu w terminie 7 dni od dnia jego udostępnienia. Uprzejmie informuję, że brak stanowiska w wyznaczonym terminie potraktowany zostanie jako akceptacja projektu. Uprzejmie proszę o przekazywanie uwag również drogą elektroniczną na adres email: olga.zabolewicz@mac.gov.pl. Z poważaniem,

z up. Magdalena Młochowska

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji

/-podpisano bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu/

Zarząd Główny SIT    
2015-10-23          

Zdobądź Certyfikat ITU uczestnicząc w warsztatach "ITU Centres of Excellence" 5-6 listopada 2015

"ITU Centres of Excellence" 5-6 listopada 2015

Zarząd Główny SIT    
2015-10-16          

Konferencja PLNOG15   29.09 - 30.09. 2015 r.