AKTUALNOŚCI
    O NAS
    WŁADZE SIT
    STATUT SIT
    FITCE
    KONFERENCJE
    !!! KONKURSY !!!
    !!! GALERIA !!!
    ODZNACZENIA HONOROWE
    OPINIE
    OFERTY/SZKOLENIA
    OCENY INNOWACYJNOŚCI
    PRZYDATNE ADRESY
    HISTORIA TELEKOMUNIKACJI
    AKADEMIA
    KONTAKT


    
|    FITCE Congresses    |    News from FITCE   |    ITST 2017   |    MMM-ACNS 2017   |    FITCE Forum ...   |
|
   
Materiały dla członków SIT   |


AKTUALNOŚCI:

PLNOG17 19-20 marca 2018 Double Tree by Hilton Warszawa, ul. Skalnicowa 21

Konferencja PLNOG od 10 lat napędza i wspiera współpracę pomiędzy przedstawicielami firm teleinformatycznych oraz telekomunikacyjnych.Już po raz dwudziesty eksperci z branży ICT spotkają się na jubileuszowej edycji konferencji PLNOG. Tematami przewodnimi konferencji bedą: SDN, security, edukacja, IoT, routing, Data Center, sesje historyczne, a nawet blockchain i kryptowaluty.

Specjalnie dla członków SIT organizator przygotował kod promocyjny, który uprawnia do 20% zniżki ( podczas rejestracji należy podać kod „SIT”).

Lista firm biorących udział w dwudziestej, jubileuszowej edycji konferencji jest podana w linku:

https://blog.plnog.pl/2018/02/23/cisco-orange-czy-ibm-przedstawiciele-tych-i-wielu-innych-firm-beda-na-plnog20-czesc-1/

Więcej informacji o PLNOG20 można znaleźć na stronie organizatora.

Zarząd Główny SIT    
2018-03-01          

Zbiża się 56-ty Kongress FITCE w Madrycie.

Agenda Kongresu FITCE

Zarząd Główny SIT    
2017-08-04          

Kongres Smart City/EkoZakopane 2017

Informacja z Kongresu Smart City/EkoZakopane 2017, który odbył się w dniach 26-28 czerwca 2017r. w Zakopanem.

Zarząd Główny SIT    
2017-07-07          

FITCE General Assembly - Walne Zgromadzenie FITCE

Coroczne Walne Zgromadzenie FITCE odbędzie się 16 września 2017 r. w Madrycie w ostatnim dniu Kongresu FITCE.

Program do pobrania

Strona www: www.aeit.es/soyteleco/56th-fitce-congress-spain-2017

Zarząd Główny SIT    
2017-03-30          

Handel elektroniczny- Ewolucja i perspektywy

14 marca odbyło się spotkanie członków Koła SIT nr.1 na Uczelni Łazarskiego. Poświęcone one było prezentacji i dyskusji nad książką pt. Handel elektroniczny. Ewolucja i perspektywy autorstwa Ł. .Konopielko; M. .Wołoszyn i J. Wytrębowicz. Książka została wyróżniona nagrodą Prezesa SIT za inspirujący sposób przedstawienia genezy i ewolucji handlu elektronicznego w sieci telekomunikacyjnej w ujęciu globalnym, jak również odniesieniu się do kluczowych zagadnień determinujących dalszy rozwój tej sfery usług. Polecamy lekturę - publikacja jest dostępna bezpłatnie.

Zarząd Główny SIT    
2017-03-29          

KONKURS SIT NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ

TERMIN ZGŁOSZEŃ NA KONKURS ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO KOŃCA LUTEGO 2017 ROKU.

(Mogą być zgłaszane prace obronione od stycznia 2016 do końca lutego 2017 r.)

Zarząd Główny SIT    
2017-02-07          

PLNOG17 06-07 marca 2017 Warszawa hotel Marriott

Już po raz osiemnasty eksperci z branży ICT i IPS spotkają się, żeby porozmawiać o przyszłości telekomunikacji w Polsce i wymienić się doświadczeniami. Motywem przewodnim konferencji są nowoczesne samochody, z których jeden będzie do wygrania przez uczestników! Pojawią się tematy bezpieczeństwa sieci, Data Center i IoT.

Rejestracja na konferencję wciąż trwa. Dla wszystkich członków Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji organizator przygotował specjalną zniżkę uprawniającą do zakupu wejściówki o 15% taniej. Wystarczy podczas rejestracji podać kod “SIT15”.

REJESTRACJA

 

Zarząd Główny SIT    
2017-01-23          

Prof. Andrzej Dobrogowski uhonorowany przez Ministra Administracji i Cyfryzacji

26 września 2016 roku w Gliwicach odbyła się inauguracja Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki. Podczas uroczystości wieloletni dyrektor Instytutu Elektroniki i Telekomunikacji oraz pierwszy dziekan Wydziału  Elektroniki i Telekomunikacji - prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrogowski otrzymał z rąk dr. Andrzeja Dulki - prezesa Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji (SIT) honorową odznakę Zasłużony dla Łączności. Wyróżnienie to zostało przyznane przez Andrzeja Halickiego - Ministra Administracji i Cyfryzacji na wniosek Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji.

 

Wydarzenie to zostało opisane w Przeglądzie Politechniki Poznańskiej.

Zarząd Główny SIT    
2017-01-03          

Życzenia Świąteczne 2016

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku pragniemy wszystkim członkom i sympatykom SIT złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Niech ten szczególny czas będzie magiczny i serdeczny, a chwile spędzone z najbliższymi wyjątkowe i niezapomniane.

Zarząd Główny SIT    
2016-12-19          

Wirtualne Elektrownie, Magazyny Energii i Spółdzielnie Energetyczne

W imieniu Organizatora firmy CBE Polska – zapraszamy na międzynarodowe Seminarium "Wirtualne Elektrownie, Magazyny Energii i Spółdzielnie Energetyczne", które odbędzie się 28 lutego 2017 roku, w Częstochowie.

Więcej informacji na temat seminarium na stronie: www.cbepolska.plZarząd Główny SIT    
2016-11-24          

PLNOG 17

Siedemnasta edycja PLNOG-a odbędzie sie w Krakowie, a motywem przewodnim będą wyścigi samochodowe. Konferencja odbywa się dwa razy w roku i każdorazowo przyciąga około 800 uczestników, a wśród nich dyrektorów, kierowników działów IT, architektów IT, inżynierów oraz administratorów sieci.

Tematy konferencji można znaleźć w  agendzie nadchodzącej edycji PLNOG-a. Aby się zarejestrować, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie konferencji. Specjalnie dla członków SIT organizator przygotował kod promocyjny, który uprawnia do 15% zniżki - wystarczy podczas rejestracji podać kod - media_p.

Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji jest patronem medialnym konferencji

 

 

 

Zarząd Główny SIT    
2016-09-05          

Seminarium "Wirtualne Elektrownie i spółdzielnie energetyczne w Polsce", 29 września 2016 r. w Warszawie.

Zapraszamy do udziału w specjalistycznym seminarium "Wirtualne Elektrownie i spółdzielnie energetyczne w Polsce", które odbędzie się 29 września 2016 r. w Warszawie. Więcej informacji na http://cbepolska.pl/

Zarząd Główny SIT    
2016-08-11          

Wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie telekomunikacji

W dniu 30 czerwca 2016 roku komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu na najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie telekomunikacji. 

Z uwagi na wyrównany poziom w grupie wyróżnionych i nagrodzonych prac znalazło się 6 prac dyplomowych reprezentujących trzy ośrodki akademickie.

Laureatami konkursu Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji na najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie telekomunikacji zostali:

 Prace nagrodzone:

  • Paweł Kosz za pracę pt. „Pomiarowe badania i analiza uwarunkowań propagacyjnych w tunelach”, napisaną pod kierunkiem dra inż. Sławomira Ambroziaka, reprezentującego Politechnikę Gdańską
  • Jakub Kmiecik za pracę pt. „Analiza dokładności lokalizacji pasywnej w środowisku wewnątrz budynków”, napisaną pod kierunkiem dra inż. Pawła Kułakowskiego, reprezentującego Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie
  • Piotr Jurkiewicz za pracę pt. „Implementacja programowego rutera IP realizującego koncepcję FAMTAR”, napisaną pod kierunkiem dra inż. Jerzego Domżała, reprezentującego Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

 Prace wyróżnione dyplomem:

Adam Gontarz za pracę pt. „Aplikacja wspomagająca detekcję i klasyfikację obiektów w systemie inteligentnego monitoringu”, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Andrzeja Dziecha, reprezentującego Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

Piotr Stołowski, Wiktor Woźniak za pracę pt. „Stacja pogodowa z bezprzewodową transmisją danych”, napisaną pod kierunkiem dra hab. inż. Mieczysława Jessa, reprezentującego Politechnikę Poznańską

Albert Przybylski za pracę pt. „Bezpieczeństwo protokołów rutingu zewnętrznego”, napisaną pod kierunkiem dra inż. Mariusza Żala, reprezentującego Politechnikę Poznańską

Serdecznie gratulujemy Laureatom i Promotorom! 


Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 7 września 2016 roku o godzinie 12:00, w siedzibie firmy Alcatel-Lucent mieszczącej się w Warszawie, przy ulicy Rzymowskiego 53, VII piętro, wejście klatką B.

Zarząd Główny SIT    
2016-07-13          

ŚWIATOWY DZIEŃ SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO I TELEKOMUNIKACJI

17 maja jest Światowym Dniem Społeczeństwa Informacyjnego i Telekomunikacji. Hasło obchodów w 2016 roku to

„Przedsiębiorczość w ICT na rzecz zmian społecznych”

Obchody organizowane są przez SEP i PTI, SIT jest partnerem organizatorów. W ramach obchodów jak co roku odbywają się spotkania i konferencje okolicznościowe. W dniu 17 maja odbędzie się w Sali Kolumnowej Sejmu RP XVII Konferencja Okrągłego Stołu - Polska w drodze do Społeczeństwa Informacyjnego „Przedsiębiorczość w ICT na rzecz zmian społecznych”.

Zarząd Główny SIT    
2016-05-16          

VI Smart Communications & Technology Forum

6th Smart Communications forum

"VI Smart Communications & Technology Forum"

16 czerwca 2016 r.w hotelu Warsaw Plaza w Warszawie.

 

"Smart Communications & Technology Forum" to cyklicznie odbywające się w Polsce, doroczne wydarzenie w całości poświęcone tematyce szeroko pojętego smart grids i smart metering. Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z zakresu smart grid i smart metering z wielu krajów, aby wspólnie mogli wymieniać doświadczenia w zakresie najnowszych osiągnięć. Rok rocznie gromadzi ono szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów sektora energetycznego i gazowego, przedstawicieli sektora komunalnego i administracji, dostawców rozwiązań, naukowców, inżynierów, technologów, organizacje branżowe, instytucje finansowe jak również przedstawicieli rządu. Od pierwszej edycji Forum odwiedziło ponad 850 uczestników.

 Więcej informacji o Forum na dedykowanej stronie:

http://cbepolska.pl/pl/vi-smart-communications-ana-technology-forum.html

 

Kontakt z Organizatorem:

 

 CBE POLSKA, tel/fax: +48 22 82 77 123, e-mail: biuro@cbepolska.pl


Zarząd Główny SIT    
2016-04-29          

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce Rządowy proces Legislacyjny został zamieszczony

projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa oraz ich szczególnej ochrony.


ZG SIT uprzejmie prosi o zajęcie stanowiska w powyższej sprawie i nadsyłanie opinii na adres zarzad@sit.org.pl do dnia 15-05-2016 r. Brak odpowiedzi w wyżej wymienionym terminie zostanie uznany za rezygnację z przedstawienia stanowiska.

Zarząd Główny SIT    
2016-04-21          

Ponad 800 osób z branży ICT spotka się w Warszawie 29 marca 2016 r

Zapraszamy do udziału w konferencji PLNOG 16, jednej z największych w kraju, poświęconej ICT, której kolejna edycja odbędzie się w dniach 29 lutego i 1 marca 2016 roku w hotelu Marriott, al. Jerozolimskie 65/79 w Warszawie.

PLNOG to konferencja na temat sieci i skalowalnych rozwiązań, skierowana do operatorów teleinformatycznych, sieci internetowych, telewizji kablowych, dostawców treści i rozwiązań sieciowych, ISP oraz sprzedawców.

W tym roku motywem przewodnim będzie Olimpiada Technologiczna, a program składać się będzie z czterech ścieżek tematycznych, tym razem wzbogaconych o dwie nowe: edukacyjną, oraz zagadnień dotyczących instytucji publicznych.

Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji jest patronem medialnym konferencji.

Specjalna oferta dla członków SIT

Specjalnie dla członków Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji wraz z firmą PROIDEA - organizatorem PLNOG - przygotowano 15% zniżki na uczestnictwo w konferencji. Wystarczy przy rejestracji podać kod rabatowy: sit15_plnog16

Szczegółowe informacje na stronie konferencji http://2016.warszawa.plnog.pl

Zarząd Główny SIT    
2016-02-23          

Aktualności z IEEE

SIT jako członek Europejskiej Federacji Inżynierów Telekomunikacji FITCE jest aktywnym uczestnikiem organizacji IEEE. Zachęcamy do zapoznania sie z kalendarzem konferencji IEEE na www.comsoc.org/conferences

Zarząd Główny SIT    
2015-11-04          

KONSULTACJE PUBLICZNE

projektu rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji zmieniającego rozporządzenie w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczoodbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego.

Warszawa, dnia 20 października 2015 r.

RZECZPOSPOLITA POLSKA

MINISTER ADMINISTRACJI I CYFRYZACJI

DP-WL.0211.34.2015/OZ

Szanowni Państwo,

Stosownie do § 48 ust. 2 pkt 2 uchwały Nr 190 Rady Ministrów z dnia 29 października 2013 r. – Regulamin pracy Rady Ministrów (M. P. poz. 979) uprzejmie informuję, że w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Rządowego Centrum Legislacji, w serwisie Rządowy Proces Legislacyjny, udostępniony został do ponownych konsultacji publicznych i opiniowania projekt rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji zmieniającego rozporządzenie w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczoodbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego. Zwracam się z prośbą o zaopiniowanie ww. projektu w terminie 7 dni od dnia jego udostępnienia. Uprzejmie informuję, że brak stanowiska w wyznaczonym terminie potraktowany zostanie jako akceptacja projektu. Uprzejmie proszę o przekazywanie uwag również drogą elektroniczną na adres email: olga.zabolewicz@mac.gov.pl. Z poważaniem,

z up. Magdalena Młochowska

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji

/-podpisano bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu/

Zarząd Główny SIT    
2015-10-23          

Zdobądź Certyfikat ITU uczestnicząc w warsztatach "ITU Centres of Excellence" 5-6 listopada 2015

"ITU Centres of Excellence" 5-6 listopada 2015

Zarząd Główny SIT    
2015-10-16          

Konferencja PLNOG15   29.09 - 30.09. 2015 r.

Zapraszamy do udziału w Konferencji PLNOG15 organizowanej w Krakowie w dniach 29-30 września 2015 roku poświęconej utrzymaniu i rozwojowi sieci teleinformatycznych. Uczestnikami PLNOG-a są przedstawiciele firm dostarczających usługi internetowe, telekomunikacyjne oraz reprezentanci dużych firm, organizacji i korporacji, które korzystają z ich usług.

Bezpieczeństwo sieci, SDN, DDoS i BGP - to tematy, które uczestnicy poprzednich edycji konferencji ocenili jako najbardziej interesujące. W tym roku organizator stawia na rozbudowę tematyki technicznej, dlatego szczególnie zachęca do zgłoszeń osoby realizujące w praktyce projekty  w ww. zakresie .  Zaproszenie kierowane jest szczególnie do  specjalistów z małych i średnich firm  oraz osób, które nie brały jeszcze udziału w Konferencji. Termin zgłaszania   Call for Papers  został przedłużony do 8 sierpnia 2015.

Korzyści z bycia prelegentem na PLNOG jest wiele, a oto najważniejsze z nich:

 

-       prezentacja własnych projektów,

-       nowe kontakty biznesowe,

-       darmowy udział w konferencji oraz zniżki dla partnerów,

-       udział w spotkaniu towarzyskim,

-       niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju prezent dla prelegentów!

 

Kolejne tematy i prelegenci zostaną niebawem opublikowane na stronie konferencji i w kanałach społecznościowych.

 

Dla członków SIT organizator przyznał specjalną zniżkę 15%. Wystarczy przy rejestracji podać kod rabatowy: sit_15

Strona www konferencji https://krakow.plnog.pl/

Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji jest patronem medialnym konferencji.

Zarząd Główny SIT    
2015-07-27          

Nowe władze SIT

Sprawozdawczo - Wyborcze Walne Zebranie Delegatów SIT, które odbyło się 29 czerwca 2015 r. wybrało nowe władze na kadencję 2015 -2019.

Prezesem SIT został kolega Andrzej Dulka.

W skład Zarządu Głównego weszli:

Sławomir Gorzelany

Wojciech Hałka

Zbigniew Krawczyk

Piotr Kuriata

Jerzy Paczocha

Marek Rusin

Zygmunt Słomiński

Mirosław Stando

Piotr Zwierzykowski

W skład Głównej Komisji Rewizyjnej weszli:

Jerzy Chirkowski

Sławomir Hanczewski

Sławomir Kula

Roman Kwaśniewski

Ewa Obarska

W skład Głównego Sądu Koleżeńskiego weszli:

Ryszard Górski

Jerzy Grzegorczyk

Kazimierz Kaczmarczyk

Andrzej Mysłek

Marian Suskiewicz

Zarząd Główny SIT    
2015-07-02          

Nowy artykuł z IEEE Network Magazine

Nowy artykuł z IEEE Network Magazine pt.

"Bezpieczne udostępnianie i wyszukiwanie danych wideo w czasie rzeczywistym w Chmurze Mobilnej. "

http://www.comsoc.org/sites/default/files/webfm/freearticle/free.pdf

 

Zarząd Główny SIT    
2015-06-03          

Miejsce Walnego Zebrania Delegatów SIT

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy.

Uprzejmie informuję, że Walne Zebranie Delegatów SIT rozpocznie się 29 czerwca 2015 r. o godzinie 11.00 w pierwszym lub 11.30 w drugim terminie na Politechnice Warszawskiej w sali 413 A ul. Nowowiejska 15/19, 00-665 Warszawa.

Zarząd Główny SIT    
2015-05-26          

Walne Zebranie Delegatów SIT

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy.

 Uprzejmie informuję, że na podstawie §17 ust. 1 pkt 2 oraz §15 pkt 1  Statutu SIT, Zarząd Główny SIT uchwałą z dnia  27  kwietnia 2015 r. zwołuje  sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji na dzień  29  czerwca 2015 r. w Warszawie.

 Zebranie rozpocznie obrady o godzinie 11.00 w pierwszym terminie, a w przypadku braku quorum - o godz. 11.30 w drugim terminie.

Projekty porządku obrad, regulaminu oraz projekty uchwał Walnego Zebrania przekazane zostały do Zarządów kół.

Sprawozdania władz SIT wraz z informacją o szczegółowym miejscu zebrania przesłane zostaną na adres mailowy prezesów kół, na 3 tygodnie przed terminem WZD.

 

 z wyrazami szacunku

                                                                               Wojciech Hałka

                                                                                                            Prezes  SIT

Zarząd Główny SIT    
2015-05-05          

W dniach 18 – 19 lutego 2015 roku w Warszawie odbędzie się Smart City Forum – nowa inicjatywa, poświęcona inteligentnym miastom w Polsce. Stanowić będzie platformę dialogu i współpracy biznesu z administracją centralną i lokalną. Organizatorem konferencji jest firma MM Conferences S.A. Smart City Forum pozwoli na efektywną wymianę opinii oraz doświadczeń dotyczących rozwoju inteligentnych miast w Polsce. zawartość merytoryczna wypracowana jest przez Radę Programową Forum, której przewodniczy Mariusz Gaca, Wiceprezes Zarządu Orange Polska.

Zarząd Główny SIT    
2015-02-11          

PLNOG Warszawa 02-03 marca2015 r.

PLNOG14 - ponad 800 osób z branży ICT spotka się w Warszawie.

Kolejna edycja konferencji PLNOG odbędzie się w dniach 2-3 marca w hotelu Marriott, w Warszawie, al. Jerozolimskie 65/79. Reprezentanci polskiej i międzynarodowej sceny ICT spotkają się na konferencji Polish Network Operators Group - największej konferencji w kraju poświęconej ICT- aby nawiązać nowe znajomości i wysłuchać wykładów o trendach w teleinformatyce. Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji jest patronem medialnym konferencji.

Eksperci ICT przedstawią wykłady z zakresu SDN, IPv6, DNS, DDoS, LTE, Data Center i innych zagadnień związanych z teleinformatyką. W tym roku konferencja odbędzie się w klimacie Casino Royale – między innymi szpiegowskie gadżety i wieczorne rozrywki rodem z przygód agenta 007Jamesa Bonda.

Na konferencje PLNOG zgłaszane są również referaty przez członków naszego Stowarzyszenia.

Zachęcamy do zapoznania się z agendą najbliższej konferencji, która jest już na stronie https://warszawa.plnog.pl/pl/agenda/agenda/

 Specjalna oferta dla członków SIT

Niższa cena 999.00 PLN netto obowiązuje do 12 lutego 2015 roku. Zachęcamy do rejestracji  i do zobaczenia w Warszawie!

Specjalnie dla członków Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji wraz z firmą PROIDEA - organizatorem PLNOG - przygotowano 15% zniżki na uczestnictwo w konferencji. Wystarczy przy rejestracji podać kod rabatowy: sit_15.

Szczegółowe informacje na stronie konferencji warszawa.plnog.pl

Zarząd Główny SIT    
2015-02-11          

ŚWIATOWY DZIEŃ TELEKOMUNIKACJI I SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO

17 maja jest Światowym Dniem Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Hasłem tegorocznych obchodów jest - „Telecommunications and ICTs: drivers of innovation”. Podczas obchodów eksponowane będą obszary rozwoju ICT mające szczególny wpływ na innowacyjność i  rozwój społeczeństwa informacyjnego. SIT uczestniczy w Komitecie Organizacyjno- Programowym obchodów.

Zarząd Główny SIT    
2015-02-11          

Zaproszenie: FTTH Conference 2015 w Warszawie

W dniach 10-12 lutego odbędzie się FTTH Conference 2015.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.ftthconference.eu/

Zarząd Główny SIT    
2015-02-11          

Kongres FITCE2014

W dniach 13-15.11.2014 r odbył się 53 Kongres FITCE. Kongres wybrał swoje władze. Prezesem Stowarzyszenia został wybrany na kolejną kadencję kol. Wojciech Hałka prezes SIT. Vice-prezesem został  kol. Zbigniew Krawczyk, prezes FITCE Polska. Kongres uchwalił nowy statut Stowarzyszenia i zdecydował o miejscu i tematyce kolejnego kongresu, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 3-5.09.2015 r. pod hasłem ICT FOR SMART APPLICATIONS.

Zarząd Główny SIT    
2014-11-26          

KONGRES SMART CITY POZNAŃ

 Już 14 października 2014 roku w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja „Kongresu Smart City”, który jest znanym miejscem wymiany doświadczeń o nowych technologiach i ich zastosowaniu w rozwoju inteligentnych metropolii.

Organizatorami wydarzenia są Klaster Smart IT,Klaster Green Cars oraz wydawnictwo Abrys. Na lata 2014 - 2015 zaplanowany został cykl, który składa się z kilkunastu spotkań organizowanych w polskich miastach. Pierwsza z konferencji odbyła się 19 marca 2014 roku w Kielcach podczas Targów ENEX i EKOTECH, druga - 3 lipca w Gdyni.

Październikowe spotkanie odbędzie się w budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich, a sam Kongres jest częścią Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, w którym co rok bierze udział ok. 500 przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, firm komunalnych, polskich i zagranicznych przedsiębiorstw oraz świata nauki.

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji, która jest warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu.

Zarząd Główny SIT    
2014-10-17          

Zapraszamy na BIN GigaCon Summit – 24 – 25 września 2014,

Warszawa, Stadion Narodowy

BIN GigaCon

SIT jest patronem medialnym konferencji

http://gigacon.org/event/bin_09_2014/    

Zarząd Główny SIT    
2014-10-04          

Konferencja PLNOG13   29.09 - 30.09. 2014 r.